Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


110 lat Alfy Romeo – Historyczny jubileusz

Napisane przez dnia 24 czerwca 2020

Dla upamiętnienia ważnej rocznicy stanowiącej kamień milowy w historii motoryzacji, jakim może poszczycić się niewielu producentów samochodów, Alfa Romeo świętuje dzisiaj swoje 110. urodziny, otwierając ponownie drzwi swojego Muzeum w Arese. Wszystko oczywiście z zachowaniem wszystkich aktualnie przewidzianych zasad bezpieczeństwa.
Marka zaprasza fanów i pasjonatów z całego świata do poznania nowych sekcji Muzeum, oglądając wyjątkowe filmy i uczestnicząc w obchodach online.

Muzeum Alfy Romeo, centralne miejsce obchodów.
Muzeum Alfy Romeo w Arese, na obrzeżach Mediolanu, to prawdziwe centrum marki, w którym znajduje się ponad 200 zabytkowych samochodów. To idealne miejsce, aby świętować 110. rocznicę marki. W ramach specjalnego prezentu dla wszystkich fanów i „Alfistów” na całym świecie, Alfa Romeo oferuje teraz możliwość zwiedzania pomieszczeń magazynowych Muzeum, w których znajduje się ukryta na co dzień kolekcja, zachęcając zwiedzających do obejrzenia dodatkowych 150 samochodów oraz pucharów, silników samochodowych, lotniczych i morskich, czy dzieł sztuki. Kolekcję podzielono na 18 stref tematycznych, od pierwszych samochodów marki, jak 20/30 ES, po modele wyścigowe, wśród których znajdują się samochody Formuły 1 i Formuły Indy.

Kolekcja zawiera ponadto:

Samochody koncepcyjne, jak Caimano i Protéo,
Prototypy, jak Scrabble i Sprint 6C,
Zabytkowy model sportowy RL, 6C Vittoria Jano oraz nowsze samochody wyścigowe i drogowe.
Wreszcie, kolekcja zawiera także godne uwagi zespoły napędowe, w tym 4C 1500 z lat 30. XX wieku i Formuła 1 Turbo 415Ts.

Historia związana z narodem.
W ramach obchodów otwarta zostanie nowa sekcja „Alfa Romeo w mundurze” poświęcona samochodom karabinierów, potwierdzająca historyczne relacje Alfy Romeo a włoską policją, która od dawna korzysta w swojej pracy z najważniejszych modeli Alfy Romeo.
Nową sekcję wyróżnia dynamiczny layout, geometryczna grafika i symboliczne kolory, które podkreślają sześć prezentowanych modeli Alfa Romeo, reprezentujących 60 lat historycznej współpracy z karabinierami. Samochody ustawione na dużych okrągłych platformach tworzą sugestywny efekt 3D przypominający aureole teatralnych świateł skierowanych na modele, które służyły karabinierom w różnorodnych działaniach operacyjnych na terenie całych Włoch..
Na ścianach grafiki w jasnych kolorach: czerwonym stanowiącym symbol Alfy Romeo i niebieskim, kolorze policyjnego koguta, przedstawiają historyczne zdjęcia samochodów, postaci i wydarzeń, charakteryzujących związki karabinierów z Alfą Romeo.
Od modelu 1900 M „Matta”, który zdobył dla karabinierów puchar w rajdzie Mille Miglia, po legendarną Giulię, najbardziej kultową z policyjnych „Gazeli”. Aż po samochód pancerny, Alfetta Alfa 90 i rzadką Giulię Giardinetta.
Nowa sekcja Muzeum „Alfa Romeo w mundurze” przywołuje wspomnienia o samochodach, elementach wykończenia i epoce, które mocno wpisały się w historię Włoch. Sekcja została zaprojektowana przez architekta Benedetto Camerana, który pod koniec 2013 roku był autorem przebudowy i renowacji całego Muzeum.

„A Tour of 110 Years”.
Marka oferuje wirtualne zwiedzanie Muzeum poprzez serię filmów wyprodukowanych dla upamiętnienia tego doniosłego wydarzenia. Cykl filmów zatytułowany jest „A Tour of 110 Years” i zawiera:

Wprowadzenie z panoramicznym widokiem na Muzeum,
Strefę „Timeline” (Oś czasu) prezentującą przemysłową ciągłość,
Strefę „Beauty” (Piękno) łączącą styl, design i styl życia,
Strefę „Speed” (Prędkość), będącą kwintesencją technologii, sportowego charakteru i przyjemności z jazdy,
Wyjątkowy widok na strefę „Kolekcja”, zawierający zbiory pojazdów i artefaktów wcześniej niewystawianych na widok publiczny,
Przegląd „Archiwum”, prezentujący zdjęcia, filmy, rysunki techniczne, szkice i dokumentację produkcyjną.
Ekscytujący udział.
Alfa Romeo zaprasza wszystkich fanów, od zapalonych „Alfistów” po przypadkowych entuzjastów, by przyłączyć się do uroczystości w Muzeum, wchodząc o 15.30 na link udostępniany poprzez oficjalne media społecznościowe marki.
Dla osób, które mogą odwiedzić Muzeum w Arese osobiście, Alfa Romeo zorganizowała bezpośredni udział klubów, odwiedzających i entuzjastów oraz zaprosiła fanów do uczestnictwa w różnych wydarzeniach, w tym w paradzie na wewnętrznym torze Muzeum.
Wszystkie atrakcje odbywać się będą zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi higieny i bezpieczeństwa.

Od Fariny i Fangio do Räikkönena i Giovinazziego.
Alfa Romeo jest producentem, który wygrał pierwszy wyścig Grand Prix oraz inauguracyjną edycję Mistrzostw Formuły 1 w 1950 roku, z Nino Fariną za kierownicą Alfy Romeo Gran Premio Tipo 158 „Alfetta”. Ten triumf powtórzył w 1951 roku Juan Manuel Fangio, prowadząc Alfettę 159.
Cel, jakim jest zdobycie najwyższej nagrody w wyścigach samochodowych, jest nadal aktualny, dlatego też dziś można przesłać specjalne pozdrowienia kierowcom Alfa Romeo Racing ORLEN F1: Mistrzowi Świata Kimi Räikkönenowi i wschodzącej włoskiej gwieździe wyścigów Antonio Giovinazziemu.