Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Alfa Romeo wita pierwszego chińskiego kierowcę w historii F1

Napisane przez dnia 22 listopada 2021

Guanyu Zhou dołącza do zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2022

W sezonie 2022 Alfa Romeo Racing ORLEN wzbogaci się o nowy talent i młodzieńczy entuzjazm, gdyż do zespołu, jako kierowca wyścigowy, dołączy Guanyu Zhou. Młody Chińczyk, wielokrotny zwycięzca wyścigów w FIA F2 Championship, zadebiutuje w F1 już na starcie przyszłego sezonu w Bahrajnie.

Zhou, pierwszy w historii Formuły 1 kierowca wyścigowy z Chin, jest pionierem, który zapisze się na kartach historii sportów motorowych swojego kraju. Jego droga do Formuły 1 jest pełna poświęcenia i zaangażowania, bez bezpośredniego wzorca do naśladowania, ale z niezachwianą wiarą we własne umiejętności i niesłabnącym wsparciem rodziny.

Po osiągnięciu sukcesów na wszystkich poziomach wyścigów w swojej karierze, 22-letni Zhou był od jakiegoś czasu „na radarze” większości zespołów F1. W 2015 roku zajął drugie miejsce we włoskiej Formule 4, a następnie odnosił zwycięstwa w Euro F3 i F2, seriach pomocniczych Formuły 1. Rok 2021 okazał się przełomowy dla tego kierowcy, który obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji F2 i jest gotowy do walki o mistrzostwo w dwóch ostatnich wyścigach sezonu w Arabii Saudyjskiej i Abu Zabi.

Zhou dołączy do zespołu szczycącego się bogatym dziedzictwem i tradycjami, uzupełniając wysoce konkurencyjny skład wraz z Valtterim Bottasem. To połączenie młodości i doświadczenia pomoże drużynie Alfa Romeo Racing ORLEN podążać naprzód w chwili, kiedy w sporcie obowiązują zupełnie nowe przepisy, a wszystkie zespoły od zera rozpoczynają swoją walkę o sławę.

Wraz z kompletacją składu kierowców wyścigowych na 2022 rok, zespół jest gotowy do rozpoczęcia nowej ery. Witamy w Alfa Romeo Racing ORLEN, Zhou!

Jean Philippe Imparato, dyrektor generalny marki Alfa Romeo: „Alfa Romeo z radością wita w swojej rodzinie Guanyu Zhou, pierwszego chińskiego kierowcę w Formule 1. Decyzja o zwerbowaniu Zhou została podjęta w pełnym porozumieniu z zespołem Alfa Romeo Racing ORLEN i jest wynikiem określonego celu i jasnej strategii: Alfa Romeo ma stać się globalną marką Premium. Guanyu Zhou daje kluczową szansę na pełne wykorzystanie potencjału, jaki oferuje globalna platforma F1 i stanowi uprzywilejowany punkt wejścia na rynek chiński, który odgrywa istotną rolę dla przyszłości Alfy Romeo. Powitanie Zhou w zespole świadczy o integrującej sile marki, która na całym świecie wzbudza instynktowne i uniwersalne emocje”.

Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN: „To przyjemność powitać Guanyu Zhou w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN. Jest on bardzo utalentowanym kierowcą, o czym świadczą jego wyniki w F2, i z niecierpliwością czekamy, aby pomóc mu w dalszym rozwoju talentu w Formule 1. Jesteśmy dumni z naszego składu na 2022 rok i wierzymy, że Zhou stworzy udaną współpracę z Valtterim. Cieszymy się również na powitanie wszystkich nowych fanów z Chin, którzy dołączą do zespołu: Alfa Romeo Racing ORLEN to historyczna marka, która reprezentuje ducha Formuły 1. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby doświadczenie naszego sportu było w Chinach niezwykłe“.

Guanyu Zhou, kierowca na rok 2022 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN: „Od najmłodszych lat marzyłem o tym, aby wspiąć się jak najwyżej w sporcie, który jest moją pasją. Teraz to marzenie się spełniło. To dla mnie zaszczyt, że mogę rozpocząć karierę w Formule 1, w tak kultowym zespole, który w przeszłości wprowadził do Formuły 1 tak wiele młodych talentów. Czuję się dobrze przygotowany do podjęcia ogromnego wyzwania, jakim jest Formuła 1, szczyt w mojej dyscyplinie sportu, u boku sprawdzonego, światowej klasy talentu, jakim jest Valtteri Bottas. Chciałbym podziękować zespołowi Alfa Romeo Racing ORLEN za tę szansę. W przyszłym roku moim celem będzie nauczenie się jak najwięcej i jak najszybciej. Bycie pierwszym w historii chińskim kierowcą w Formule 1 to przełom w historii chińskiego sportu motorowego. Wiem, że pokłada się we mnie wiele nadziei i jak zawsze potraktuję to jako motywację, by stać się lepszym i osiągnąć więcej“.