Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Bracia Szejowie załogą Hyundai Poland Racing

Napisane przez dnia 14 maja 2021

Jarosław i Marcin Szejowie zostają nową załogą zespołu Hyundai Poland Racing. Ustroniacy, aktualni mistrzowie Polski w klasie Open 4WD, wystartują w pełnym sezonie ProfiAuto RSMP 2021 Hyundaiem i20 R5.

Po raz pierwszy w nowym samochodzie Szejowie pojawią się w niedzielę, 16 maja, podczas rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów.

Hyundai Poland Racing wspólnie z Hyundai Customer Racing postanowili, że nową załogę teamu na sezon ProfiAuto RSMP 2021 stworzą Jarosław Szeja oraz Marcin Szeja. Spośród licznego grona kandydatów, to właśnie doświadczeni bracia z Ustronia zostali wybrani do pełnego programu.

Jarosław i Marcin Szejowie to aktualni mistrzowie Polski w klasie Open 4WD. Tym razem powalczą o najwyższe laury w nowym, większym zespole. Szejowie przejadą cały sezon ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Hyundaiem i20 R5, w tym m.in. rundę mistrzostw Europy, Rajd Polski, czy domowy Rajd Śląska. Przygotowaniem samochodu zajmie się Kowax 2Brally Racing. Po raz pierwszy w nowym samochodzie Szejowie pojawią się 16 maja, podczas rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów na torze testowym Fiata w Bieruniu.


Jarosław Szeja: – W październiku ubiegłego roku kończyliśmy sezon RSMP w Świdnicy. Byliśmy wtedy szczęśliwi, wywalczyliśmy tytuł w klasie Open 4WD. Teraz wracamy do mistrzostw Polski z programem marzeń. Zostaliśmy wybrani jako odpowiednia załoga do zespołu Hyundai Poland Racing, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem. W tym roku będziemy prowadzić też wspólne działania z zakresu CSR z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. Nasz zespół jest coraz większy – dziękujemy wszystkim za zaufanie. Już nie mogę doczekać się pierwszych testów, a później rajdu. Mam też świadomość, że potrzeba czasu na naukę tego auta. Dzisiaj towarzyszą mi wielkie emocje, to wspaniały dzień. Mam nadzieję, że nasi kibice i partnerzy również czują wielką radość, bo ten program to nasz wspólny sukces.


Kalendarz ProfiAuto RSMP 2021:

4-5 czerwca – Rally Zemaitija (Litwa)
18-20 czerwca – 77. Orlen Rajd Polski
16-18 lipca – 8. Rajd Nadwiślański
5-7 sierpnia – 30. Rajd Rzeszowski
10-12 września – 5. Rajd Śląska
1-3 października – 49. Rajd Świdnicki-Krause
15-17 października – 46. Rally Kosice (Słowacja)