Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Open’er Festival 2021

Lotnisko Gdynia-Kosakowo [Gdynia]


Event info
Date: 30 czerwca 2021
Time: 12:00
Location: Lotnisko Gdynia-Kosakowo
Address: Gdynia
Strona www: www.opener.pl
Event: #
Details

Open’er Festival 2020

Pierwsza, jednodniowa edycja odbyła się w Warszawie na torze Stegny, kolejne (2003–2005) na gdyńskim skwerze Kościuszki. W 2004 roku festiwal trwał dwa dni. W 2006 r. skwer Kościuszki zaczął robić się zbyt ciasny, więc festiwal został przeniesiony na lotnisko Babie Doły – Kosakowo (obecnie lotnisko Gdynia-Kosakowo). Organizatorzy wydłużyli także festiwal do trzech dni. W 2005 r. dla 25 tysięcy festiwalowiczów zagrali m.in. Snoop Dogg, Faithless, Fatboy Slim, Lauryn Hill, The White Stripes i Underworld. Pierwszego dnia sprzedano wszystkie bilety jednodniowe. Jubileuszowa, dziesiąta edycja odbyła się w 2011 r., a urodziny świętowano m.in. wydaniem okolicznościowego albumu „Open’er Dekada”, koncertami Prince’a i Coldplay, pokazem fajerwerków, wspólnym jedzeniem tortu. W 2012 r. festiwal przyjął nową formułę: Music & Arts. Do 2013 roku sponsorem tytularnym festiwalu była marka Heineken.


Sceny

Koncerty trwały od godziny 17:00 do ok. 4:00 rano (na 2:00 zaplanowane były ostatnie występy gwiazd). Na festiwalu znajdowały się dwie sceny – duża (open-air) i mała (namiotowa). Na dużej scenie prezentowały się główne gwiazdy festiwalu, na małej natomiast – artyści mniej komercyjni. Występy na małej scenie kończyły kolejne dni imprezy.

Obie sceny posiadały po dwa telebimy, umożliwiające obserwowanie muzyków stojącej dalej publiczności. Przed dużą sceną publiczność znajdująca się blisko sceny podzielona była na dwie części, przedzielone korytarzem ograniczonym barierkami, którym poruszała się ochrona, obsługa techniczna i fotografowie. Mała scena znajdowała się pod namiotem chroniącym przed deszczem.

W pobliżu obu scen nie wolno było spożywać alkoholu i jedzenia. Na posiłki i relaks przy muzyce tworzonej przez DJ-ów przeznaczona była tzw. strefa chillout (umiejscowiona w jednym z lotniskowych hangarów). Działał również tzw. czerwony namiot, w którym serwowano muzykę drum & bass.