Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Finałowa rozgrywka na torze Hockenheim

Napisane przez dnia 4 listopada 2020

Trzej kierowcy Audi powalczą o tytuł mistrza DTM

Już na kilka dni przed finałem na torze Hockenheimring jest pewne, że mistrz DTM 2020 jeździ Audi RS 5 DTM. René Rast, Nico Müller i Robin Frijns będą walczyć o ostatni tytuł mistrzowski w erze Class 1 popularnej serii wyścigów samochodów turystycznych DTM.

Audi RS 5 DTM pobiło w tym roku wiele rekordów. Dzięki niemu cztery pierścienie na długo przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie wszystkie tytuły mistrzowskie we wszystkich trzech klasyfikacjach: producentów, zespołów i kierowców.

Audi w sezonie 2020 wygrało jak dotąd 14 z 16 wyścigów i uzyskało 39 z 48 możliwych miejsc na podium. 15 razy kierowca Audi startował z pole position. Już w najbliższy weekend przekonamy się, który zawodnik w samochodzie z czterema pierścieniami na masce będzie mistrzem DTM 2020.

Aral Ultimate Audi RS 5 DTM #4 (Audi Sport Team Abt Sportsline), Robin Frijns, Audi Sport RS 5 DTM #33 (Audi Sport Team Rosberg), René Rast, Castrol EDGE Audi RS 5 DTM #51 (Audi Sport Team Abt Sportsline), Nico Müller

Naszym celem jest opuszczenie serii DTM elegancko i z mocnym akcentem” – mówi szef Audi Motorsport Dieter Gass. „Wyniki tego sezonu znacznie przerosły nasze własne oczekiwania. Po raz kolejny udowodniliśmy naszą „Vorsprung durch Technik – przewagę dzięki technice” w sportach motorowych. Na koniec tych fascynujących lat czekam na ekscytujący finał na Hockenheimring.

To będą niesamowite emocje. Jestem bardzo ciekawy, kto będzie mistrzem. René, Nico i Robin mieli niezwykle mocny sezon. Każdy z nich zasłużył na tytuł i z pewnością każdy z nich po raz kolejny zagra w Hockenheim o wszystko.”

Z jakim nastawieniem jedziesz na finał sezonu DTM w Hockenheim?
René: Przez ostatnie trzy lata przywykłem do permanentnej walki o tytuł w DTM. W latach 2017 i 2018, w finałowych wyścigach w Hockenheim również walczyłem o mistrzowskie trofeum. Z tego punktu widzenia jestem całkiem zrelaksowany. Nie muszę z całych sił zdobywać tego trzeciego tytułu. Jednak jeśli go zdobędę, to będzie fantastycznie! Wtedy będę naprawdę szczęśliwy. Ale to nie jest tak, ze tego strasznie potrzebuję i bez tego nie mogę żyć. Zobaczę, co się wydarzy.

Nico: Atak od samego początku! Po raz pierwszy w tym sezonie rozpocznę weekend w roli myśliwego. Do tej pory to na mnie zawsze polowali. Oczywiście, że chciałbym dojechać do mety w ścisłej czołówce. Jest tylko jeden kierunek. Muszę mocno zaatakować i po prostu dać z siebie wszystko, żeby zmienić kolejność w klasyfikacji. Nie będzie to łatwe, ale nadal mam bardzo duże szanse. Dwa mocne występy na pewno postawią René pod dużą presją. I wszystko może się zdarzyć w finale.