Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Lucas di Grassi i René Rast kierowcami Audi w Mistrzostwach Świata FIA Formuła E

Napisane przez dnia 28 października 2020

Drużyna jest gotowa: Audi Sport ABT Schaeffler rozpocznie nowy sezon mistrzostw Formuła E z dwoma uznanymi kierowcami – Lucasem di Grassi i z René Rastem. Od nowego sezonu, Formuła E zyskała miano oficjalnych Mistrzostwa Świata FIA.

Świetne występy René w Berlinie dowiodły, że w Formule E czuje się on doskonale – był szybki i zdobywał sukcesy. Bez wątpienia zasłużył sobie, by zostać członkiem naszego zespołu w Formule E” – mówi Dieter Gass, szef Audi Motorsport. W sierpniowym finale poprzedniego sezonu w Berlinie, Rast zdobył punkt w pierwszym z sześciu wyścigów, a kilka dni później znalazł się na podium. Będąc cały czas debiutantem, w wyścigach finałowych zgromadził w sumie 29 punktów i zajął 15. miejsce w klasyfikacji kierowców, wyprzedzając wielu zawodników, którzy rywalizowali przez cały sezon.

Wyścigi w Berlinie zaostrzyły mój apetyt na więcej! Nie mogę się już doczekać pierwszego pełnego sezonu w Formule E” – ekscytuje się Rast. „Reprezentowanie Audi w Mistrzostwach Świata FIA Formuła E, to kolejny ekscytujący rozdział w mojej karierze.” Rast jest członkiem rodziny kierowców Audi od 2009 roku. Oprócz zwycięstw w 24-godzinnych wyścigach w Daytona, Spa i Nürburgring, zdobył tytuł ADAC GT Masters i dwukrotnie został koronowany na mistrza DTM. Przed dwoma ostatnimi wyścigami obecnego sezonu DTM w Hockenheim, Rast jest liderem klasyfikacji.

Obok René Rasta, swój siódmy sezon Formuły E w Audi Sport ABT Schaeffler rozpoczyna Lucas di Grassi. Po 69 wyścigach, di Grassi przewodzi liście najlepszych kierowców wszechczasów, mając na koncie 32 miejsca na podium i 796 punktów. Wśród jego dziesięciu zwycięstw jest również triumf w pierwszym w historii wyścigu Formuły E, który odbył się w Pekinie we wrześniu 2014 roku. „W ciągu tych sześciu lat doświadczyłem wszystkiego: wielkich sukcesów, porażek, szalonych emocji. A najlepsze jeszcze przed nami, bo dawne wyścigi Formuły E zmieniają się teraz w Mistrzostwa Świata FIA” – mówi di Grassi, który niedawno, po raz pierwszy w karierze, zakończył sezon nie zajmując miejsca w pierwszej trójce klasyfikacji kierowców. „Dam z siebie wszystko, by razem z Audi i z René, w 2021 r. mieć wiele do powiedzenia w walce o mistrzostwo świata.

Niezmiernie ważne jest dla mnie posiadanie w składzie dwóch kierowców, którzy nawzajem będą się motywować do zdobywania jeszcze lepszych wyników” – podkreśla Dieter Gass. „Lucas i René są właśnie takimi zawodnikami. Lucas to najbardziej utytułowany kierowca w stawce, który ma ogromny apetyt na kolejny tytuł mistrza klasyfikacji kierowców. René pokazał w Berlinie, że jest świetnym kierowcą. Od lat cieszą nas jego sukcesy w serii DTM. Mam nadzieję, że podobnie będzie w Formule E.

Początek siódmego sezonu Formuły E zaplanowano na połowę stycznia 2021 roku. Pierwszy wyścig ma odbyć się w Santiago de Chile. W kalendarzu po raz pierwszy Mistrzostw Świata FIA Formuła E, jest dwanaście rund. W każdej z nich wezmą udział Lucas di Grassi, René Rast i Audi e-tron FE07.