Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Nowe malowanie modelu C43 od Alfa Romeo F1 Team Stake

Napisane przez dnia 13 lutego 2023

Smukły, bezwzględny i absolutnie wspaniały. Podczas inauguracji zorganizowanej równolegle w Zurychu i w siedzibie zespołu w Hinwil, w Szwajcarii, Alfa Romeo F1 Team Stake przedstawił swojego reprezentanta na rok 2023, model C43, a świat Formuły 1 zyskał od razu pretendenta do tytułu najpiękniejszego bolidu na torze.

W Mistrzostwach Świata w 2023 roku, za kierownicą C43, w efektownym czerwono-czarnym malowaniu, zasiądzie Valtteri Bottas i Zhou Guanyu i będą starać się kontynuować swoją ścieżkę ciągłego doskonalenia.

W efektownym filmie premierowym, C43 formuje się z surowców i rozdrobnionych elementów, a powstała w ten sposób całość symbolizuje zespół, który jest połączeniem jednostek, z których każda odgrywa ważną rolę w zapewnieniu sukcesu zespołu Alfa Romeo F1 Team. Malowanie zostało zaprojektowane przez Centro Stile Alfa Romeo, będącego wyrazem doskonałości Made in Italy.

Zaprojektowany przez zespół techniczny kierowany przez Jana Monchaux i napędzany przez nową jednostkę Ferrari, C43 to ewolucja bolidu C42: w wyniku zmian w przepisach wprowadzonych przez FIA, do C43 wprowadzono kilka zmian i całkowicie nowych części, które zostały starannie opracowane, by w 2023 roku zapewnić dalszą poprawę wyników.

Samochód jest już gotowy, by wjechać na tor podczas sesji testowej, która odbędzie się w tym tygodniu w Barcelonie, oraz do zimowych testów w Bahrajnie, które zaplanowane są pod koniec miesiąca. Bolid C43 zadebiutuje w grze EA Sports F1 2022, w przeddzień pierwszego dnia testów – dzięki temu fani będą mogli wcielić się w Valtteriego i Zhou i sami przetestować nowy samochód zespołu.

Alessandro Alunni Bravi, dyrektor zarządzający Grupy Sauber i przedstawiciel zespołu: „Tworzenie samochodu to długi proces, którym zajmuje się każdy dział zespołu wyścigowego, dlatego jego dzisiejsze odsłonięcie to moment wielkiej dumy. Postanowiliśmy to zrobić na oczach naszych fanów, blisko naszego domu, ponieważ premiera nowego samochodu to nie tylko moment na określenie celów na nadchodzący sezon, to również czas, aby odwdzięczyć się ludziom, którzy nas wspierali, czy to na trybunach, czy przed telewizorem, czy w fabryce, i wyrazić naszą wdzięczność za ich pasję i wiarę w nasz projekt. Nasz nowy samochód jest wynikiem miesięcy pracy, ale dzisiejszy dzień to dopiero początek podróży: nadal, z pokorą i poświęceniem musimy ciężko pracować, by przenieść osiągi na tor. Wszyscy w zespole są zaangażowani w realizację tego celu i jestem przekonany, że za naszą pracę otrzymamy nagrodę.”

Jan Monchaux, dyrektor techniczny Alfa Romeo F1 Team Stake: „Jestem niezwykle dumny z tego, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatnich miesięcy, ponieważ stworzenie nowego samochodu to zawsze ogromne wyzwanie dla całego zespołu. Nowy bolid jest ewolucją ubiegłorocznego modelu, odzwierciedla bowiem nowe przepisy i wprowadza liczne zmiany w obszarach, które według nas wymagały dodatkowego udoskonalenia. Mam nadzieję, że będzie szybszy niż udany zeszłoroczny model, w końcu to jest najważniejsze, oraz bardziej niezawodny: włożyliśmy w ten projekt wiele wysiłku. Teraz czas wyjechać na tor i zobaczyć jak nowy bolid tam się sprawuje. Cieszę się z powrotu do wyścigów i jestem przekonany, że wkrótce czeka nas wiele pozytywnych doświadczeń.”

Valtteri Bottas, kierowca wyścigowy zespołu Alfa Romeo F1 Team Stake: „C43 jest wreszcie z nami i już nie mogę się doczekać, aby wyjechać nim na tor. Bardzo podoba mi się nasze nowe malowanie na nadchodzący sezon, uważam, że naprawdę robi wrażenie i stanowi doskonałą ewolucję w stosunku do zeszłorocznego modelu. Mój pierwszy sezon z zespołem był bardzo interesujący, zrobiliśmy duże postępy i teraz jest tylko jeden kierunek, w którym musimy podążać: dalej, lepiej i szybciej. Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia i do udoskonalenia, ale jestem przekonany, że mamy w sobie ogromny potencjał, aby w tym roku osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Nie mogę się doczekać powrotu do wyścigów, jestem gotowy na nowe wyzwania i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie nowego sezonu.”

Zhou Guanyu, kierowca wyścigowy zespołu Alfa Romeo F1 Team Stake: „Jestem szczęśliwy, że C43 został wreszcie zaprezentowany po wielu miesiącach zakulisowych prac; myślę, że nasz nowy bolid będzie wyróżniał się designem w sezonie 2023 i nie mogę się doczekać, aby zasiąść za jego kierownicą na torze w Barcelonie w najbliższych dniach, przed rozpoczęciem zimowych testów F1 w Bahrajnie. W zeszłym roku, dzięki ciepłemu przyjęciu przez zespół, od samego początku czułem się jak w domu, miałem czas na naukę i doskonalenie wyników. Oczekiwania na 2023 rok są zdecydowanie większe, a ja wniosę całe moje doświadczenie z debiutanckiego sezonu. Jestem podekscytowany najbliższymi wydarzeniami i gotowy do walki.

Théo Pourchaire, kierowca rezerwowy zespołu Alfa Romeo F1 Team Stake: „Przede wszystkim jestem wdzięczny i zaszczycony, że mogę startować w Formule 1 jako kierowca rezerwowy zespołu. Miło widzieć, że włożone wysiłki procentują i nie mogę już doczekać się startu! Widziałem, jak wiele pracy wymaga przejście od projektu na papierze do zbudowania prawdziwego samochodu i cieszę się razem ze wszystkimi, uważam, że wszyscy w fabryce wykonali kawał dobrej roboty. Oczywiście oczekiwania są ogromne i nie mogę się doczekać, kiedy C43 pojawi się na torze już za kilka dni. Czuję, że należę do tej wielkiej rodziny i wspaniałego zespołu i jestem zdeterminowany, aby dać z siebie wszystko, nieustannie przesuwając własne granic, aby osiągać jak najlepsze wyniki.