Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Porsche Taycan najbardziej innowacyjnym samochodem świata

Napisane przez dnia 15 lipca 2020

Suma 27 nowych rozwiązań sprawiła, że Porsche Taycan jest najważniejszym motorem innowacji na globalnym rynku motoryzacyjnym, a prawie połowa, czyli 13 z nich, to światowe nowości – oto wnioski z nowego raportu AutomotiveINNOVATIONS opublikowanego przez Centrum Zarządzania Motoryzacją (CAM – Center of Automotive Management). Lista innowacji elektrycznego Porsche docenionych przez naukowców z CAM obejmuje architekturę 800 V, dwubiegową przekładnię przy tylnej osi, wysoką moc rekuperacji (do 265 kW) i najlepszą wartość współczynnika oporu powietrza w segmencie (Cd od 0,22).

Centrum Zarządzania Motoryzacją (CAM) to niezależny instytut naukowy zajmujący się doradztwem strategicznym oraz empirycznymi badaniami nad motoryzacją i mobilnością na Uniwersytecie Nauk Stosowanych (FHDW) w Bergisch Gladbach. Ośrodek pod kierownictwem dyrektora prof. Stefana Bratzela od 2005 roku analizuje innowacje światowych producentów motoryzacyjnych. Ponadto, we współpracy z firmą audytorską i konsultingową PricewaterhouseCoopers (PwC), co roku wybiera i nagradza najbardziej wybitne innowacje. Na potrzeby tegorocznej edycji konkursu ocenie poddano około 250 seryjnych pojazdów.

Cieszymy się, że nasz pierwszy w pełni elektryczny samochód sportowy tak szybko zdobył miejsce na najwyższym stopniu podium w konkursie AutomotiveINNOVATIONS. To fantastyczne potwierdzenie innowacyjnej siły naszej firmy oraz pionierskiego ducha, jaki można odnaleźć w Porsche” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. „Opracowaliśmy nowy samochód, z nowym zespołem, i zbudowaliśmy zupełnie nową fabrykę, neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Docenione w konkursie innowacje techniczne, takie jak nasza architektura 800 V, pozwalają na uzyskanie krótkich czasów ładowania. Dwubiegowa przekładnia przy tylnej osi gwarantuje wyjątkowe wrażenia z jazdy. Zarówno lista zamówień, jak i opinie klientów są bardzo pozytywne”.

Długa lista nagród na głównych rynkach
Zdobycie tytułu najbardziej innowacyjnego modelu stanowi kontynuację serii sukcesów Porsche Taycan, które zdobyło już około 40 międzynarodowych nagród, przede wszystkim na głównych rynkach zbytu – w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chinach.

Elektryczny samochód sportowy Porsche zdobył na przykład następujące tytuły:
• Światowy Samochód Roku 2020 (WCOTY) w kategoriach Światowy Sportowy Samochód Roku oraz Światowy Luksusowy Samochód Roku
• Samochód Roku magazynu BBC TopGear (Wielka Brytania)
• Game Changer of the Year (z ang. przełom roku): magazyn BBC TopGear (Wielka Brytania)
• Zielony Samochód Roku w chińskim konkursie na Samochód Roku (CCOTY)
• Samochód Roku w Niemczech (GCOTY)
• Najlepszy Samochód Elektryczny w plebiscycie Auto Lider 2020 (czytelnicy polskich magazynów „Motor” i „Auto Moto”)
• Najlepszy Samochód Elektryczny w plebiscycie Tech Awards 2019 (organizowanym przez Komputerswiat.pl, PCLab.pl i Verdykt.pl)
• Najlepszy samochód klasy średniej wyższej w głosowaniu Best Cars 2020 (organizowanym przez “Auto Motor i Sport” dla czytelników z 9. europejskich krajów)

Taycan otrzymał także nagrodę za innowacje od niemieckiego magazynu „Connect”.


Kontynuuj czytanie