Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Powrót na prawdziwe tory wyścigowe

Napisane przez dnia 19 czerwca 2020

Przymusowa przerwa od wyścigów dobiega końca: 5 lipca 2020 r. wystartuje spóźniony sezon Porsche Mobil 1 Supercup – rozpocznie się od zmagań na torze Red Bull Ring w austriackiej miejscowości Spielberg.

Program jest ambitny: tegoroczny kalendarz markowego pucharu, w którym startują 485-konne wyścigowe Porsche 911 GT3 Cup, obejmuje osiem wyścigów w ciągu dziesięciu tygodni. Wszystkie tradycyjnie odbędą się jako wsparcie Mistrzostw Świata Formuły 1. Zaledwie tydzień po drugiej rundzie w Spielbergu zespoły skierują się do Budapesztu, później czekają ich dwa kolejne wyścigowe weekendy na torze Silverstone oraz podróże do Barcelony (Hiszpania) i Spa-Francorchamps (Belgia). Finał rozegra się w pierwszy weekend września na włoskiej Monzy. W każdy weekend zawodnicy wezmą udział w 30-minutowym wyścigu sprinterskim. Oficjalne testy w ramach przygotowań do najbardziej „kompaktowego” sezonu w historii Porsche Mobil 1 Supercup odbędą się na Red Bull Ringu w dniach 23-24 czerwca 2020 r. W wybranych rundach tegorocznych zmagań Porsche wystawi również samochód VIP-owski.

Obok Formuły 1 jesteśmy w Europie pionierami, jeśli chodzi o powrót na tory. Ta wyjątkowa sytuacja pociąga za sobą wysoki stopień odpowiedzialności. Środki zdrowotne na potrzeby ochrony wszystkich zaangażowanych stanowią poważne wyzwanie, ale starannie się przygotowaliśmy” – powiedział Oliver Schwab, kierownik projektu Porsche Mobil 1 Supercup. „Nie mogę doczekać się już tego skróconego, ale niezwykle emocjonującego sezonu. Zgodnie z pierwotnym planem kalendarz obejmuje osiem wyścigów. Mimo trudnej sytuacji stawka jest równie silna jak w poprzednich latach. Sportowa wartość Porsche Mobil 1 Supercup pozostaje niezmiennie wysoka”.

W tegorocznym pucharze wystartuje dwóch Juniorów Porsche: Nowozelandczyk Jaxon Evans (BWT Lechner Racing) oraz Turek Ayhancan Güven (Martinet by Alméras). „Minęło prawie 8 miesięcy, odkąd ostatni raz jeździłem Porsche 911 GT3 Cup – a było to w Meksyku” – wspomina Evans, który rozpoczyna swój drugi sezon w roli Juniora Porsche. „Okres oczekiwania wystawił moją cierpliwość na prawdziwą próbę. Nie potrafię opisać słowami, jak bardzo pragnę wsiąść wreszcie za kierownicę wyścigowego samochodu. Spodziewam się, że sezon 2020 będzie dość napięty, ale mam już za sobą rok w Porsche Mobil 1 Supercup. Co prawda teraz jeżdżę dla innego zespołu, jednak znam wszystkie tory, więc czuję się bardzo pewnie”.

W ostatnich miesiącach rywalizowałem wyłącznie w wirtualnych wyścigach na symulatorach. Świetnie się przy tym bawiłem, ale był to również doskonały trening” – powiedział Ayhancan Güven, który w tym sezonie po raz pierwszy wcieli się w rolę Juniora Porsche. „Teraz nie mogę się już jednak doczekać jazdy prawdziwym Porsche na prawdziwym torze Grand Prix. Wyścigi są praktycznie jeden po drugim, więc spodziewam się 10 tygodni pod sporą presją. Nie będzie czasu na regenerację albo – jeśli zajdzie taka potrzeba – na mentalny restart”.

Kalendarz pucharu Porsche Mobil 1 Supercup 2020:
5 lipca – Red Bull Ring, Spielberg (Austria)
12 lipca – Red Bull Ring, Spielberg (Austria)
19 lipca – Hungaroring, Budapeszt (Węgry)
2 sierpnia – Silverstone (Wielka Brytania)
9 sierpnia – Silverstone (Wielka Brytania)
16 sierpnia – Circuit de Barcelona-Catalunya, Barcelona (Hiszpania)
30 sierpnia – Spa-Francorchamps (Belgia)
6 września – Autodromo Nazionale Monza (Włochy)