Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Skody Superb zasiliły flotę policyjnej grupy SPEED

Napisane przez dnia 20 czerwca 2020

Nowe ŠKODY SUPERB zasiliły na początku czerwca flotę pojazdów policyjnej grupy SPEED. Innowacyjne modele wyposażone są w dynamiczny i mocny silnik 2.0 TSI o mocy 272 KM, napęd 4×4 oraz nowoczesne systemy asystujące, zwiększające bezpieczeństwo kierowcy. Najnowsze ŠKODY SUPERB, będące liderem polskiego rynku w segmencie aut klasy średniej, przyspieszają do 100 km/h zaledwie w 5,7 sekund, a ich prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Dzięki takiej specyfikacji auta są doskonale przygotowane do pracy w grupie SPEED.

Nowe ŠKODY SUPERB, które dołączyły do policyjnej floty, wesprą funkcjonariuszy z grupy SPEED, zajmującej się przede wszystkim najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach. Obok funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

ŠKODY SUPERB pełniące funkcję radiowozów w grupie SPEED to wersje z nadwoziem Combi dysponujące najmocniejszą w ofercie marki jednostką napędową 2.0 TSI o mocy 272 KM. Ponadto autom dynamiki dodaje dwusprzęgłowa skrzynia DSG o siedmiu przełożeniach oraz napęd 4×4. Samochody zachwycają nie tylko mocą i dynamiką, ale także zastosowaniem najnowszych technologii z zakresu bezpieczeństwa. Flagowe modele ŠKODY wyposażone są w szereg systemów wspomagających kierowcę, dzięki czemu funkcjonariusze policji mogą bezpiecznie i skutecznie ścigać kierowców znacznie przekraczających dozwoloną prędkość. Na pokładzie każdego egzemplarza znajdują się także przednie i tylne videorejestratory, urządzenie do pomiaru prędkości oraz systemy łączności.

  • SPEED to specjalistyczna komórka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, której celem jest eliminowanie głównego zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze, jakim od lat jest prędkość. Z jednej strony zadania te realizują policjanci posiadający ogromne doświadczenie i umiejętność dynamicznej jazdy. Z drugiej strony policjanci muszą jeździć radiowozami, które podołają każdemu zadaniu, spełniając nasze wymagania. Jednym zdaniem można powiedzieć o nich, że są najlepsze z najlepszych. Do takich właśnie radiowozów należy zaliczyć nowe ŠKODY SUPERB – komentuje nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

W ubiegłym roku ŠKODA zaprezentowała nową wersję swojej flagowej limuzyny, która wyróżnia się zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, eleganckim designem i wyrafinowanym wnętrzem. SUPERB jest dostępny z wydajnymi i mocnymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, a od początku 2020 roku w ofercie ŠKODY pojawił się również SUPERB iV – model z napędem hybrydowym typu plug-in, który pozwala na pokonanie do 62 km (WLTP) wyłącznie przy zasilaniu energią elektryczną.