Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


World Endurance Championship z Robertem Kubicą

Napisane przez dnia 21 października 2021

Robert Kubica po raz drugi w tym roku dołączy do duńskiego zespołu High Class Racing i wystartuje w dwóch ostatnich rundach sezonu FIA World Endurance Championship w Bahrajnie.

Kubica ma za sobą świetny sezon. ORLEN Team WRT, w którego barwach polski kierowca zadebiutował w kwietniu w wyścigach długodystansowych, ma zapewnione mistrzostwo European Le Mans Series na jedną rundę przed końcem zmagań. Zespół Polaka był też o włos od wygrania legendarnego 24h Le Mans. Na drodze stanęła mu wtedy awaria samochodu na ostatnim okrążeniu.

Po występie w wyścigu Rolex 24 at Daytona z początku roku będzie to drugi start polskiego kierowcy w barwach High Class Racing. Kubica dołączy do Andersa Fjordbacha i Dennisa Andersena. Pierwszy z ostatnich w sezonie wyścigów na torze w Bahrajnie odbędzie się 30 października, drugi – tydzień później.

Bardzo cieszę się z faktu, że znowu dołączam do High Class Racing, tym razem na ostatnie rundy WEC w Bahrajnie. Znam dobrze kolegów z zespołu. Wiem, że zrobimy wszystko, żeby cieszyć się jazdą i osiągnąć jak najlepszy wynik. Tym razem będę się ścigał w klasie ProAm, która ma trochę inną specyfikę niż to, z czym mierzyliśmy się w tym roku w European Le Mans Series i 24h Le Mans. Traktuję to jako duże wyzwanie i znowu chcę dać z siebie wszystko – mówi Robert Kubica.

Kubica pokazał się też z bardzo dobrej strony w Formule 1. Rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN na początku września zastępował zmagającego się z koronawirusem Kimiego Räikkönena w Grand Prix Holandii i Włoch. Na torze Zandvoort zajął 15. miejsce, popisując się świetnym manewrem na ostatnim okrążeniu i wyprzedzając Nicholasa Latifiego. Na Monzy, gdzie zaczynał przed laty ściganie w Formule 1, Kubica był czternasty.

Robert Kubica wielokrotnie udowodnił w tym sezonie, że jest w znakomitej formie. Nasze zaangażowanie we wsparcie m.in. najlepszego polskiego kierowcy traktujemy jako długofalową inwestycję, która buduje rozpoznawalność marki ORLEN. Dzięki sponsoringowi motorsportu docieramy do miliardów kibiców na całym świecie. Kolejne wyścigi, jeszcze w tym sezonie, to nie tylko dodatkowe emocje dla kibiców ale i możliwość umocnienia globalnego postrzegania naszej marki – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.