Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Znamy kalendarz Porsche Mobil 1 Supercup 2021

Napisane przez dnia 30 listopada 2020

Nowe tory wyścigowe, nowy samochód, nowe zespoły. Wstępny kalendarz Porsche Mobil 1 Supercup na 2021 r. liczy osiem wyścigów.

Międzynarodowy puchar markowy Porsche, w którym zawodnicy rywalizują za kierownicą 911 GT3 Cup, w swoim 29. sezonie ponownie będzie organizowany wyłącznie jako wsparcie dla Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA. Nowy sezon wystartuje 23 maja 2021 r., na spektakularnym ulicznym torze w Monte Carlo.

Nowością w kalendarzu jest słynna pętla Grand Prix na torze Zandvoort, który został gruntownie przeprojektowany i zmodernizowany. Porsche Mobil 1 Supercup zawita tam we wrześniu, w ramach holenderskiej rundy F1. Ponadto kierowcy 911 GT3 Cup po raz pierwszy przystąpią do wyścigu w Le Castellet (Francja); poza tym kalendarz obejmuje rundy w Spielbergu (Austria), Silverstone (Anglia), Budapeszcie (Węgry), na torze Spa-Francorchamps (Belgia) oraz na włoskiej Monzie (Włochy), gdzie puchar będzie miał swój finał.

W nadchodzącym sezonie Porsche Mobil 1 Supercup wkracza na nowe terytorium również ze swoją wyścigową maszyną: 12 grudnia 2020 r. nastąpi światowy debiut najnowszej generacji Porsche 911 GT3 Cup, która począwszy od przyszłego sezonu przystąpi do rywalizacji na torach. W związku z tym zarówno nowe, jak i doświadczone ekipy Supercup będą konkurować ze sobą na równych zasadach.

W ten sposób puchar Porsche Mobil 1 Supercup stał się jeszcze bardziej interesujący dla międzynarodowych zespołów – nie tylko z uwagi na atrakcyjny kalendarz. Efekt: już w połowie listopada, pod koniec pierwszego okresu rejestracyjnego, do Porsche Motorsport napłynęło więcej zapytań, niż było dostępnych stałych miejsc. W przypadku Porsche Mobil 1 Supercup 2021 ich liczba wynosi 28.

W skrócie – jestem zachwycony! Zarówno wspaniałymi opiniami płynącymi od naszych uznanych zespołów, jak i zgłoszeniami ekip, które nie brały jeszcze udziału w Porsche Mobil 1 Supercup. Teraz dokładnie przyjrzymy się tym zapytaniom. Naszym głównym celem na sezon 2021 jest zgromadzenie najsilniejszych zespołów spośród międzynarodowych prywatnych ekip klientów oraz stworzenie listy zawodników, która będzie stanowić zbalansowaną mieszankę młodych i doświadczonych kierowców” – powiedział Oliver Schwab, menedżer projektu Porsche Mobil 1 Supercup.

W sezonie 2020 w Porsche Mobil 1 Supercup zmagało się 11 zespołów. Nowy rekord ustanowił Mateo Llarena z Gwatemali, który w wieku 16 lat był najmłodszym zawodnikiem od startu pierwszej edycji międzynarodowego pucharu markowego Porsche w 1993 r.

Wstępny kalendarz Porsche Mobil 1 Supercup 2021*

  • 20-23 maja: Monako
  • 25-27 czerwca: Le Castellet (Francja)
  • 2-4 lipca: Spielberg (Austria)
  • 16-18 lipca: Silverstone (Anglia)
  • 30 lipca-1 sierpnia: Budapeszt (Węgry)
  • 20-22 sierpnia: Spa-Francorchamps (Belgia)
  • 3-5 września: Zandvoort (Holandia)
  • 10-12 września: Monza (Włochy)
  • może ulec zmianie