Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


 

 

Kilkanaście minionych lat przyniosło w naszym kraju żywiołowy rozwój motoryzacji. Na każdą statystyczną rodzinę przypada więcej niż dwa auta. Pod względem ilości samochodów Polska osiągnęła wskaźniki nawet wyższe, niż w wielu państwach Zachodniej Europy.
Ta motoryzacyjna eksplozja z jednej strony cieszy, ale z drugiej jest źródłem wielu trudnych do rozwiązania problemów. Dotyczą one przede wszystkim bezpieczeństwa drogowego, ale także m.in. inwestycji infrastrukturalnych, ochrony środowiska, organizacji ruchu, kultury uczestników ruchu drogowego.

 

Naszym celem jest aktywne uczestnictwo w działaniach na rzecz harmonijnego kształtowania polskiej motoryzacji. Staramy się tak formować postawy zmotoryzowanych, by jazda po polskich drogach stawała się coraz bezpieczniejsza i płynniejsza; słowem – by nie była udręką i katorgą, by przynosiła przyjemność i radość.

 

Radio jest jedynym medium, które jest w czasie jazdy odbierane przez kierowców. Nie prasa, nie telewizja, ale właśnie radio jest w stanie skutecznie dotrzeć do ludzi za kierownicą po to, by dostarczyć im najbardziej aktualne informacje o sytuacji drogowej, warunkach jazdy i utrudnieniach w ruchu. Ale nie tylko po to – nie rezygnujemy z edukowania uczestników ruchu drogowego o tym wszystkim, co może być przydatne w drodze; o zasadach ruchu drogowego, o kulturze za kierownicą, o nowościach na rynku samochodowym, o racjonalnej eksploatacji pojazdów.

 

Przy tym bardzo nas interesuje sport samochodowy i związane z tym najważniejsze postacie naszych rajdów i wyścigów. Naszą rolą jest informowanie o wszystkich ważnych zawodach samochodowych.

 

Mamy kompetentny i pełen energii zespół redakcyjny, mamy grono współpracujących z nami znakomitych ekspertów, a do tego dysponujemy nowoczesnym potencjałem technicznym. Naszą misją jest budowanie bliskich relacji ze słuchaczami i uważne wsłuchiwanie się w głosy naszych odbiorców. Dbamy o to, by docierać do kierowców nie tylko ze słowem mówionym, ale także z muzyką tak dobraną, by umilić czas jazdy słuchaczom o bardzo zróżnicowanych gustach. Muzyka ma bowiem bardzo duży wpływ na kondycję i nastrój kierowców; ma pobudzać do jazdy bezpiecznej i uspokajać emocje w stresujących sytuacjach drogowych.

 

Rozrywce, ale zarazem wiedzy i umiejętnościom słuchaczy służą nasze konkursy, które w intencjach mają umilać podróże, ale także uczyć i kształtować postawy naszych zmotoryzowanych odbiorców.
Jesteśmy rozgłośnią, która została powołana przez Fundację GO+, której prezesem jest Grzegorz Olchawski a celem jest dostarczanie informacji i pomaganie zmotoryzowanym – jedyną taką rozgłośnią w Polsce!

 

Fundacja GO+ została założona przez Grzegorza Olchawskiego. Powstała z miłości do motoryzacji i nowych technologii. Czynnie uczestniczy w wydarzeniach rajdowych rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata wspierając młode talenty polskiego motorsportu.

 

Ufamy we współpracę ze zmotoryzowanymi Polakami.


Dziennikarze

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Trener. Pilot rajdowy. Pasjonat szerokopojętej motoryzacji i wielki fan rajdów samochodowych oraz F1.  

Marek Handwerker. Miłośnik sportów motorowych a zwłaszcza rajdów samochodowych. Swoja przygodę z rajdami rozpoczął w Auto Moto Klubie przy Politechnice Krakowskiej. Jego kariera zawodowa związana była cały czas z motoryzacją. Od 1994 członek zespołu rajdowego Janusza Kuliga. Wielokrotnie organizował różne akcje związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Od kilku lat związany był z redakcją Radiostrady w […]

Marcin Kaliszka – akredytowany fotograf na ponad 300 rajdach (w tym ponad 50 rund WRC), wyścigach i eventach motoryzacyjnych w całej Europie. Pierwszy raz na Odcinku Specjalnym stał w 1982 roku (słynna Kostka Walimska). Przez wiele lat oficjalny fotograf PZM, autor i wydawca kalendarzy i albumów, autor zdjęć w dziesiątkach książek o tematyce motosportowej. Rodzinnie […]

Dziennikarz, a przede wszystkim czynny zawodnik sportów motorowych. Od wielu lat związany z Automobilklubem Krakowskim, zaangażowany przy organizacji imprez szczebla ogólnopolskiego i międzynarodowego. Pilot rajdowy, kierowca wyścigowy, teraz również zapalony tenisista. Najpierw było Radio Alfa, później Gazeta Krakowska, Gazeta Wyborcza, ostatnio związany z działem motoryzacyjnym portalu Interia.pl. Szybkość? Nie, przede wszystkim emocje 🙂