Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


1. runda Porsche Mobil 1 Supercup podczas Grand Prix Formuły 1

Napisane przez dnia 3 lipca 2020

W najbliższy weekend zawodnicy pucharu Porsche Mobil 1 Supercup po raz pierwszy od października 2019 roku zmierzą się w „prawdziwym” wyścigu. Większość z nich spędziła ostatnie miesiące, rywalizując w wirtualnych zawodach. 28. sezon międzynarodowego markowego pucharu Porsche rozpocznie się na Red Bull Ringu w Spielbergu, w ramach wsparcia Grand Prix Austrii (3-5 lipca 2020 roku).

Tegoroczny kalendarz składa się z ośmiu wyścigów. Wszystkie odbędą się równolegle do Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA. Za kierownicą wyścigowych Porsche 911 GT3 Cup o mocy 485 KM zasiądą kierowcy z 12 krajów, w tym z Australii, Gwatemali i USA. Aby przygotować się do nadchodzącego sezonu Porsche Mobil 1 Supercup, na Red Bull Ringu zorganizowano dwa dni oficjalnych testów.

Sądząc po wynikach dwóch dni testów w Austrii, walka o tegoroczny tytuł odbędzie się pomiędzy garstką »młodych gniewnych«, którzy są znani ze spektakularnego stylu jazdy. Oznacza to, że Porsche Mobil 1 Supercup po raz kolejny spełnia swoją kluczową rolę jako trampolina dla młodych, utalentowanych zawodników, którzy chcą zostać fabrycznymi kierowcami. Chociaż ściganie się przy pustych trybunach będzie osobliwe, tegoroczny skład zapowiada sporo emocjonujących wyścigowych pojedynków” – powiedział Oliver Schwab, menedżer projektu Porsche Mobil 1 Supercup, odnosząc się do wyścigów tymczasowo organizowanych bez udziału widzów.

Podczas testów w Spielbergu najlepszy czas ustanowił Junior Porsche Jaxon Evans (BWT Lechner Racing). „To niesamowite, że w końcu mogłem usiąść za kierownicą prawdziwego samochodu wyścigowego” – powiedział Nowozelandczyk. „Jestem doskonale przygotowany do początku sezonu”. Drugi Junior Porsche, Ayhancan Güven (Martinet by Alméras) z Turcji, wciąż ma rachunki do wyrównania na Red Bull Ring. „Ostatnim razem, gdy się tu ścigałem, »wplątałem się« w wypadek na drugim zakręcie – i to był koniec mojego wyścigu”. Güven jest jednym z niewielu kierowców, którzy odnieśli zwycięstwo w okresie zawieszenia prawdziwych wyścigów z powodu pandemii. Rywalizując dla ekipy Porsche Esports, wygrał klasę GTE wirtualnego 24h Le Mans za kierownicą cyfrowej wersji Porsche 911 RSR.

Malownicza panorama Alp Styryjskich sprawia, że Red Bull Ring to w wyścigowym kalendarzu pozycja wyjątkowa. Dzięki połączeniu szybkich pasaży i ciasnych zakrętów ten liczący 4,318 km długości tor słynie z licznych manewrów wyprzedzania. Ostatni raz Porsche Mobil 1 Supercup gościł tu w 2018 roku, a zwycięstwo przypadło lokalnemu „matadorowi”, Thomasowi Preiningowi.

Pierwsza runda Porsche Mobil 1 Supercup 2020 rozpocznie się w niedzielę, 5 lipca 2020 roku, o godzinie 12:30 czasu lokalnego. Fani mogą śledzić wyścig na żywo na F1.com.