Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


20 lat Rallylegend – dwie dekady rajdu, emocji i pasji

Napisane przez dnia 10 października 2022

Od 13 do 16 października Republika San Marino będzie gospodarzem Rallylegend 2022.

Po pandemicznych problemach Rally Legend w końcu otworzy swoje podwoje dla wielu fanów i entuzjastów z całej Europy i nie tylko ze specjalną edycją Z okazji 20 lat tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

Do inauguracji imprezy pozostały i jeszcze tylko 3 dni a personel organizacyjny i małe państwo miasto już są w pełni gotowe na przyjęcie zawodników i kibiców . Zapowiadają się 4 dni występów pełnych emocji na odcinkach specjalnych, które mają zaoferować niezapomnianą 20 edycję tej imprezy.

Liczba historycznych Rajdowych Mistrzów Świata, którzy nigdy nie brali udziału w Rallylegend w ciągu tych pamiętnych 20 lat jest tak mała, że można ją policzyć na jednej ręce.

Edycja 2022 rozpocznie się w czwartek 13 października z nowym spektakularnym “Super Special Stage”, który odbędzie się w nocy.

Rallylegend następnie będzie kontynuowane w piątek a zawodnicy będą mieli do przejechania 4 odcinki specjalne.

Sobota to trzy próby czasowe przejeżdżane dwukrotnie a w niedzielę, która kończy zawody w San Marino, załogi ponownie staną na starcie do czterech prób sportowych.

Wśród uczestników, którzy przyjadą na najbardziej oczekiwaną imprezę rajdową roku, są mistrzowie świata, międzynarodowi mistrzowie i wielkie nazwiska, a także flota samochodów, która bardziej niż kiedykolwiek jest “muzeum w ruchu”, prezentującym najważniejsze i najrzadsze samochody w historii rajdów.

Wśród zapowiadanych załóg znaleźli się Walter Röhrl i Christian Geistdörfer, którzy na najwyższym stopniu podium stawali w latach osiemdziesiątych w #AudiQuattro, które możecie w Polsce podziwiać podczas występów załogi GO+bet Rally Team w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zespół ten (Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński) również pojawi się w San Marino a będzie to już ich czwarty występ na trasach tego rajdu.

W miasteczku rajdowym i na odcinkach specjalnych tego wspaniałego rajdu zobaczymy również inną Polską załogę Piotr Gadomski i Przemek Bosek jadących SUBARU VIVIO 4WD.

Nie zabraknie również najmłodszego w historii mistrza świata a mowa tu o Kalle Rovanperä, który tym razem wystartuje za kierownicą znanej wszystkim z rajdowych tras Toyotą Celica ST 185. Co ciekawe na trasach w San Marino rywalizował on będzie ze swoim ojcem Harri Rovanperä.

Zapowiada się naprawdę wyjątkowa impreza.