motoradio24.pl

Kia Ceed spalanie - ile pali naprawdę?

Józef Krupa.

24 kwietnia 2026

Tankowanie Kii Ceed. Dbanie o niskie kia ceed spalanie to klucz do oszczędności.

Spis treści

Kluczowe dane o spalaniu Kia Ceed

  • Kia Ceed III generacji (2018-obecnie) z silnikiem 1.5 T-GDI (160 KM) spala średnio 5,4-7,5 l/100 km.
  • Hybryda Plug-in 1.6 GDI (141 KM) w Ceed III może osiągnąć 2,8-4,3 l/100 km w mieście, ale po rozładowaniu baterii zużycie wzrasta do około 7 l/100 km.
  • Kia Cee'd II (2012-2018) z popularnym silnikiem 1.6 GDI (135 KM) zużywa średnio 7,1-7,3 l/100 km.
  • Diesle 1.6 CRDi w Ceed II i III generacji oferują ekonomiczną jazdę ze spalaniem w granicach 4,5-5,9 l/100 km.
  • Pierwsza generacja Kia Cee'd (2006-2012) z silnikami benzynowymi spala około 7,8-7,9 l/100 km.

Czerwone Kia Ceed kombi w ruchu, sprawdzamy jego spalanie na drodze.

Ile realnie pali Kia Ceed? Analiza spalania wszystkich generacji i silników

Dla wielu polskich kierowców, a wiem to z własnego doświadczenia, kwestia zużycia paliwa jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze samochodu. W dobie rosnących cen na stacjach benzynowych, każda oszczędność ma znaczenie. Kia Ceed, jako jeden z najpopularniejszych kompaktów na naszym rynku, naturalnie budzi pytania o swój "apetyt" na paliwo. Właśnie dlatego postanowiłem przyjrzeć się temu zagadnieniu kompleksowo. W tym artykule porównam dane katalogowe z rzeczywistymi wynikami spalania dla każdej generacji tego modelu, uwzględniając różne wersje silnikowe. Moim celem jest dostarczenie Wam rzetelnych informacji, które pomogą w podjęciu świadomej decyzji zakupowej lub w optymalizacji kosztów eksploatacji już posiadanego pojazdu.

Dlaczego apetyt na paliwo Ceeda to kluczowy temat dla polskich kierowców?

W Polsce, gdzie budżety domowe są często napięte, a ceny paliw potrafią zaskoczyć, ekonomika eksploatacji samochodu jest priorytetem. Kia Ceed to model, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno jako auto nowe, jak i używane. Jest ceniony za swoją niezawodność, praktyczność i atrakcyjny wygląd. Jednak nawet najlepszy samochód może stać się obciążeniem, jeśli jego zużycie paliwa znacząco przekracza oczekiwania. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na konkretną wersję Ceeda, chcemy wiedzieć, ile realnie będziemy musieli wydać na paliwo. To nie tylko kwestia portfela, ale także spokoju ducha i przewidywalności miesięcznych wydatków.

Spalanie katalogowe (WLTP/NEDC) a rzeczywistość – skąd biorą się różnice?

Z pewnością każdy z Was spotkał się z sytuacją, gdy deklarowane przez producenta spalanie znacząco odbiegało od tego, co widział na komputerze pokładowym. Skąd te różnice? Wynikają one przede wszystkim z metody pomiaru. Starsza norma NEDC (New European Driving Cycle) była testem laboratoryjnym, który w niewielkim stopniu odzwierciedlał realne warunki drogowe. Nowsza procedura WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure), wprowadzona w 2017 roku, jest już znacznie bardziej miarodajna, ponieważ uwzględnia szerszy zakres prędkości, dynamiczniejsze przyspieszenia i hamowania, a także różnice temperatur. Mimo to, nawet dane WLTP to wyniki laboratoryjne, osiągane w ściśle kontrolowanych warunkach. Na realne zużycie paliwa, tak jak wspomniałem w

sekcji szczegółów
, wpływa szereg czynników: styl jazdy (dynamiczny, agresywny styl jazdy zawsze podniesie spalanie w porównaniu do ecodrivingu, czyli ekonomicznej jazdy), warunki drogowe (jazda w korkach miejskich to znacznie większe zużycie niż płynna jazda na trasie czy autostradzie), obciążenie pojazdu (im cięższy samochód, tym więcej paliwa potrzebuje do poruszania się), a także ciśnienie w oponach, stan techniczny pojazdu czy nawet warunki atmosferyczne.

Niebieskie Kia Ceed w ruchu drogowym, testowane pod kątem niskiego kia ceed spalanie.

Spalanie w najnowszej Kia Ceed III (2018-teraz) – co mówią dane i raporty kierowców?

Trzecia generacja Kia Ceed to samochód, który zyskał na dojrzałości i oferuje szeroką gamę jednostek napędowych. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda ich realne zużycie paliwa, bazując na doświadczeniach użytkowników i moich obserwacjach. Pamiętajmy, że podane wartości są uśrednione i mogą się różnić w zależności od indywidualnych preferencji kierowcy i warunków eksploatacji.

Silnik 1.5 T-GDI (160 KM) – jak wypada następca popularnego 1.4 T-GDI?

Silnik 1.5 T-GDI o mocy 160 KM to stosunkowo nowa propozycja, która zastąpiła ceniony 1.4 T-GDI. Jest to jednostka, która oferuje dobrą dynamikę przy zachowaniu rozsądnego zużycia paliwa. Według raportów użytkowników, średnie spalanie waha się w przedziale od 5,4 do 7,5 l/100 km. W cyklu mieszanym, czyli takim, który łączy jazdę miejską z trasą, można liczyć na wyniki rzędu 6,5-7 l/100 km. To moim zdaniem bardzo dobry rezultat, biorąc pod uwagę moc i elastyczność silnika.

Oszczędny 1.0 T-GDI (100/120 KM) – czy trzy cylindry wystarczą w mieście i na trasie?

Mały, trzycylindrowy silnik 1.0 T-GDI, dostępny w wariantach 100 i 120 KM, budzi często pytania o jego wydajność i zużycie paliwa. Średnie raportowane spalanie dla tej jednostki to około 6,8 l/100 km. W warunkach miejskich, dzięki swojej lekkości i turbodoładowaniu, radzi sobie zaskakująco dobrze, oferując wystarczającą dynamikę i niskie spalanie. Na trasie, zwłaszcza przy wyższych prędkościach, jego apetyt może nieco wzrosnąć, ale nadal pozostaje w akceptowalnych granicach. To dobry wybór dla osób, które głównie poruszają się po mieście i sporadycznie wyjeżdżają w dłuższą podróż.

Diesel 1.6 CRDi (115/136 KM) – czy to wciąż najrozsądniejszy wybór na długie dystanse?

Mimo zmieniających się trendów i rosnącej popularności hybryd, silniki Diesla nadal mają swoje miejsce, zwłaszcza dla kierowców pokonujących długie dystanse. Jednostki 1.6 CRDi o mocy 115 i 136 KM w trzeciej generacji Ceeda to prawdziwi mistrzowie oszczędności. Ich średnie spalanie oscyluje w granicach 4,5 - 5,9 l/100 km. To wynik, który pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji na autostradach i drogach ekspresowych. Dla mnie diesel wciąż pozostaje najbardziej rozsądną opcją dla osób, które rocznie pokonują dziesiątki tysięcy kilometrów.

Hybryda Plug-in 1.6 GDI (141 KM) – kiedy spalanie 2l/100km jest możliwe i ile pali po rozładowaniu baterii?

Wersja Plug-in Hybrid (PHEV) to najbardziej zaawansowana technologicznie opcja w gamie Ceeda. Oficjalne dane WLTP mówią o zużyciu paliwa na poziomie zaledwie 1,3-1,5 l/100 km. Brzmi to fantastycznie, ale trzeba pamiętać, że te wartości są osiągalne tylko przy regularnym ładowaniu baterii i pokonywaniu krótkich dystansów głównie na prądzie. W praktyce, przy codziennym ładowaniu i jeździe miejskiej, użytkownicy raportują spalanie rzędu 2,8-4,3 l/100 km. To nadal wynik imponujący! Kluczowe jest jednak zrozumienie, że po rozładowaniu baterii, na przykład podczas dłuższej trasy, samochód zaczyna działać jak klasyczna hybryda, a jego spalanie wzrasta do około 7 l/100 km. Osiągnięcie niskiego spalania w PHEV jest możliwe, ale wymaga dyscypliny w ładowaniu i odpowiedniego profilu użytkowania.

Silnik Moc (KM) Średnie spalanie (l/100 km) - raporty użytkowników Uwagi
1.5 T-GDI 160 5,4 - 7,5 (mieszany 6,5-7) Następca 1.4 T-GDI
1.0 T-GDI 100/120 ~6,8 Oszczędny trzycylindrowiec
1.6 CRDi 115/136 4,5 - 5,9 Ekonomiczny diesel na długie trasy
1.6 GDI Plug-in Hybrid 141 WLTP: 1,3-1,5; Realnie (miasto z ładowaniem): 2,8-4,3; Po rozładowaniu: ~7 Zależne od częstotliwości ładowania

Niebieskie Kia Ceed z nowoczesnymi światłami, gotowe do jazdy. Zastanawiasz się nad jego spalaniem?

Apetyt na paliwo w używanej Kia Cee’d II (2012-2018) – najpopularniejsze silniki pod lupą

Druga generacja Kia Cee'd to nadal bardzo popularny wybór na rynku wtórnym. Wiele egzemplarzy wciąż świetnie się trzyma, a ich ceny są atrakcyjne. Jednak kupując używany samochód, zawsze warto sprawdzić, jak wygląda jego realne spalanie, które może być nieco wyższe niż w nowym aucie ze względu na wiek i przebieg. Przyjrzyjmy się najczęściej spotykanym silnikom.

Wolnossący 1.6 GDI (135 KM) – jakie jest realne spalanie popularnej benzyny?

Silnik 1.6 GDI o mocy 135 KM to była jedna z najpopularniejszych jednostek benzynowych w tej generacji. Cieszył się uznaniem dzięki swojej prostocie i niezawodności. Według danych Autocentrum.pl, średnie spalanie zgłaszane przez kierowców wynosi około 7,1 - 7,3 l/100 km. W mieście zużycie może wzrosnąć do około 8,6 l/100 km, co jest typowe dla silników wolnossących w ruchu miejskim. Natomiast w spokojnej jeździe na trasie, można było zejść poniżej 6,0 l/100 km. To solidny wynik dla silnika bez turbodoładowania, który dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Podstawowy silnik 1.4 MPI/DOHC (100 KM) – ile pali najprostsza konstrukcja?

Dla osób szukających najprostszej i potencjalnie najmniej awaryjnej opcji, silnik 1.4 DOHC (MPI) o mocy 100 KM był często wybierany. Jego średnie spalanie to około 7,2 l/100 km. To wynik bardzo zbliżony do mocniejszego 1.6 GDI, co pokazuje, że mniejsza pojemność nie zawsze oznacza drastycznie niższe zużycie paliwa, zwłaszcza gdy silnik musi pracować na wyższych obrotach, aby nadążyć za ruchem. Jego prostota konstrukcyjna przekłada się jednak na niższe potencjalne koszty serwisowania, co jest istotne w przypadku auta używanego.

Niezawodny diesel 1.6 CRDi (110/128/136 KM) – spalanie, które przekonało tysiące Polaków

Silniki wysokoprężne 1.6 CRDi w drugiej generacji Cee'da to prawdziwe legendy. Dostępne w wariantach 110, 128 i 136 KM, były niezwykle popularne dzięki swojej niezawodności i przede wszystkim – ekonomii. Użytkownicy raportują średnie zużycie paliwa na poziomie 5,7 - 5,9 l/100 km. To wynik, który nawet dziś jest bardzo konkurencyjny. Według danych Autocentrum.pl, te jednostki były i nadal są doskonałym wyborem dla osób pokonujących długie trasy, oferując niskie koszty paliwa i duży zasięg na jednym zbiorniku.

Silnik Moc (KM) Średnie spalanie (l/100 km) - raporty użytkowników Uwagi
1.6 GDI 135 7,1 - 7,3 (miasto ~8,6, trasa <6,0) Popularna benzyna
1.4 DOHC 100 ~7,2 Podstawowa jednostka
1.6 CRDi 110/128/136 5,7 - 5,9 Ekonomiczny i niezawodny diesel

Biały Kia Ceed na tle jesiennego parku. Zastanawiasz się nad jego spalaniem?

Klasyk z rynku wtórnego – ile pali pierwsza generacja Kia Cee'd (2006-2012)?

Pierwsza generacja Kia Cee'd, wprowadzona na rynek w 2006 roku, to już klasyk na rynku wtórnym. Mimo upływu lat, wiele egzemplarzy wciąż dzielnie służy swoim właścicielom. Oczywiście, w przypadku tak wiekowych aut, zużycie paliwa może być bardziej zróżnicowane i zależeć od stanu technicznego, ale ogólne tendencje są widoczne.

Silniki benzynowe 1.4 i 1.6 CVVT – ile trzeba liczyć przy dystrybutorze?

W pierwszej generacji Kia Cee'd dominowały wolnossące silniki benzynowe 1.4 i 1.6 CVVT. Ich średnie spalanie, zgłaszane przez użytkowników, wynosi 7,8-7,9 l/100 km. Biorąc pod uwagę wiek konstrukcji i brak nowoczesnych technologii obniżających zużycie paliwa, jest to wynik akceptowalny. Warto jednak pamiętać, że w ruchu miejskim te wartości mogą być znacznie wyższe, zwłaszcza w starszych, zużytych egzemplarzach. Dla mnie jest to typowe spalanie dla aut z tamtych lat, bez większych niespodzianek.

Spalanie w pancernym dieslu 1.6 CRDi – czy to wciąż oszczędna opcja?

Diesel 1.6 CRDi w pierwszej generacji Cee'da to jednostka, która zyskała miano "pancernej" dzięki swojej wytrzymałości. Średnie spalanie dla tego silnika to około 6,1 l/100 km. Mimo że jest to nieco więcej niż w nowszych generacjach, nadal jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza w porównaniu do benzynowych odpowiedników z tego samego okresu. Jeśli znajdziemy zadbany egzemplarz z tym silnikiem, nadal może on oferować zadowalającą ekonomię, szczególnie na dłuższych trasach.

Silnik Średnie spalanie (l/100 km) - raporty użytkowników Uwagi
Benzynowe 1.4 i 1.6 CVVT 7,8 - 7,9 Starsze konstrukcje
Diesel 1.6 CRDi ~6,1 Wciąż oszczędna opcja

Benzyna, diesel, a może hybryda? Która wersja Ceeda jest faktycznie najtańsza w eksploatacji?

Wybór odpowiedniego silnika to zawsze kompromis między ceną zakupu, dynamiką, a kosztami eksploatacji. Przyjrzyjmy się, która opcja w Kia Ceed może okazać się najbardziej opłacalna w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę różne scenariusze użytkowania.

Porównanie kosztów paliwa dla różnych silników przy rocznym przebiegu 15 000 km

Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, przygotowałem orientacyjne porównanie rocznych kosztów paliwa dla kilku kluczowych silników, zakładając roczny przebieg 15 000 km. Przyjmijmy uśrednione ceny paliw: benzyna 6,50 zł/l, diesel 6,80 zł/l. Dla hybrydy Plug-in uwzględnimy zarówno koszt prądu (przy założeniu 0,80 zł/kWh i zużyciu 15 kWh/100 km na prądzie) oraz benzyny po rozładowaniu baterii.
  • Kia Ceed III 1.5 T-GDI (średnio 6,8 l/100 km): (15000 km / 100) * 6,8 l * 6,50 zł/l = 6630 zł rocznie.
  • Kia Ceed III 1.6 CRDi (średnio 5,2 l/100 km): (15000 km / 100) * 5,2 l * 6,80 zł/l = 5304 zł rocznie.
  • Kia Ceed III 1.6 GDI PHEV (przy założeniu 50% jazdy na prądzie, 50% na benzynie po rozładowaniu, średnio 3,5 l/100 km benzyny i 7,5 kWh/100 km prądu):
    • Benzyna: (7500 km / 100) * 7 l/100km * 6,50 zł/l = 3412,50 zł
    • Prąd: (7500 km / 100) * 15 kWh/100km * 0,80 zł/kWh = 900 zł
    • Łącznie: ~4312,50 zł rocznie.
  • Kia Cee'd II 1.6 GDI (średnio 7,2 l/100 km): (15000 km / 100) * 7,2 l * 6,50 zł/l = 7020 zł rocznie.
  • Kia Cee'd II 1.6 CRDi (średnio 5,8 l/100 km): (15000 km / 100) * 5,8 l * 6,80 zł/l = 5916 zł rocznie.
  • Kia Cee'd I 1.6 CVVT (średnio 7,9 l/100 km): (15000 km / 100) * 7,9 l * 6,50 zł/l = 7702,50 zł rocznie.

Jak widać, hybryda Plug-in, przy optymalnym użytkowaniu, może być zdecydowanie najtańsza w eksploatacji pod względem paliwa. Jednak wymaga to regularnego ładowania. Diesel nadal oferuje bardzo konkurencyjne koszty, zwłaszcza w nowszych generacjach. Silniki benzynowe, choć droższe w tankowaniu, często nadrabiają niższą ceną zakupu i prostotą serwisowania. To są oczywiście szacunki, a rzeczywiste koszty mogą się różnić w zależności od wielu czynników.

Ceed w mieście vs. na autostradzie – który silnik jest najbardziej uniwersalny?

Uniwersalność silnika to klucz do zadowolenia z samochodu. W ruchu miejskim, gdzie dominują niskie prędkości i częste zatrzymania, najlepiej sprawdzają się silniki benzynowe z turbodoładowaniem (np. 1.0 T-GDI, 1.5 T-GDI) oraz oczywiście hybrydy, zwłaszcza te typu Plug-in, które mogą poruszać się na samym prądzie. Ich elastyczność i dostępność momentu obrotowego od niskich obrotów sprawiają, że jazda jest płynna i ekonomiczna. Dla przykładu, w

drugiej generacji Ceeda
, silnik 1.6 GDI w mieście potrafił zużyć około 8,6 l/100 km, co pokazuje, że wolnossące jednostki w miejskiej dżungli potrafią być dość paliwożerne.

Na długich trasach i autostradach, gdzie utrzymujemy stałą, wysoką prędkość, królują diesle. Ich niskie spalanie przy wysokich prędkościach sprawia, że są idealnym wyborem dla osób często podróżujących. Nowoczesne diesle 1.6 CRDi w Ceed III potrafią zaskoczyć niskim zużyciem paliwa nawet przy prędkościach autostradowych. Silniki benzynowe z turbodoładowaniem również radzą sobie dobrze, ale ich spalanie na autostradzie będzie zazwyczaj wyższe niż w dieslach.

Który silnik jest najbardziej uniwersalny? Moim zdaniem, dla większości kierowców, którzy łączą jazdę miejską z trasami, silniki benzynowe z turbodoładowaniem (np. 1.5 T-GDI) oferują najlepszy kompromis. Zapewniają dobrą dynamikę i akceptowalne spalanie w obu scenariuszach. Jeśli jednak masz możliwość regularnego ładowania i głównie poruszasz się po mieście, hybryda Plug-in będzie bezkonkurencyjna.

Jak obniżyć spalanie w Twojej Kii Ceed? 5 praktycznych porad dla każdego kierowcy

Niezależnie od tego, jaki silnik drzemie pod maską Twojej Kii Ceed, zawsze istnieją sposoby, aby obniżyć jej zużycie paliwa. Często są to proste nawyki, które nie wymagają dużego wysiłku, a potrafią przynieść realne oszczędności. Oto moje praktyczne porady:

Ecodriving w praktyce – techniki jazdy, które realnie oszczędzają paliwo

  1. Płynna jazda: Unikaj gwałtownego przyspieszania i hamowania. Każde mocne wciśnięcie gazu czy hamulca to marnowanie energii. Staraj się przewidywać sytuację na drodze i utrzymywać stałą prędkość.
  2. Wczesne zmienianie biegów: W samochodach z manualną skrzynią biegów staraj się zmieniać biegi na wyższe przy niskich obrotach silnika (zazwyczaj między 2000 a 2500 obr./min dla silników benzynowych i nieco niżej dla diesli). Nowoczesne samochody często podpowiadają optymalny moment zmiany biegu.
  3. Hamowanie silnikiem: Zamiast dojeżdżać do świateł na luzie, zdejmij nogę z gazu i pozwól samochodowi zwalniać na biegu. W tym trybie silnik nie zużywa paliwa, a Ty oszczędzasz klocki hamulcowe.
  4. Wyłączanie silnika na postoju: Jeśli stoisz w korku lub na przejeździe kolejowym dłużej niż 30 sekund, wyłącz silnik. System Start/Stop robi to automatycznie, ale jeśli go nie masz, warto to robić ręcznie.
  5. Utrzymywanie odpowiedniej prędkości: Jazda z bardzo wysokimi prędkościami (np. powyżej 120-130 km/h) znacząco zwiększa opory powietrza, a co za tym idzie – zużycie paliwa. Zmniejszenie prędkości o 10-20 km/h na autostradzie może przynieść zauważalne oszczędności.

Przeczytaj również: Fiat Punto wymiary - czy znasz gabaryty każdej generacji?

Wpływ opon, ciśnienia i regularnego serwisu na zużycie paliwa

Nie tylko styl jazdy ma znaczenie. Stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie również odgrywają kluczową rolę w ekonomice. Zwróć uwagę na następujące aspekty:
  • Prawidłowe ciśnienie w oponach: To jeden z najczęściej ignorowanych, a jednocześnie najłatwiejszych do kontrolowania czynników. Niedopompowane opony zwiększają opory toczenia, co bezpośrednio przekłada się na wyższe spalanie (nawet o kilka procent!). Regularnie sprawdzaj ciśnienie, najlepiej raz w miesiącu.
  • Rodzaj opon: Wybieraj opony o niskim oporze toczenia. Informacje o klasie efektywności paliwowej znajdziesz na etykiecie każdej opony. Różnice między klasami A i G mogą oznaczać nawet 0,5 l/100 km różnicy w spalaniu.
  • Regularny serwis: Zaniedbanie wymiany filtrów (powietrza, paliwa), świec zapłonowych czy oleju silnikowego może negatywnie wpłynąć na pracę silnika i jego efektywność. Zanieczyszczony filtr powietrza utrudnia przepływ powietrza do silnika, co prowadzi do bogatszej mieszanki paliwowo-powietrznej i wyższego spalania.
  • Odciążenie pojazdu: Usuń z bagażnika i wnętrza samochodu zbędne przedmioty. Każdy dodatkowy kilogram zwiększa zużycie paliwa. Bagażnik dachowy, nawet pusty, znacząco zwiększa opory powietrza, dlatego zdejmuj go, gdy nie jest potrzebny.
  • Używanie klimatyzacji z umiarem: Klimatyzacja, zwłaszcza w upalne dni, potrafi zwiększyć spalanie nawet o 1-2 l/100 km. Używaj jej rozsądnie, a przy niższych prędkościach rozważ otwarcie okien.

Źródło:

[1]

https://www.autocentrum.pl/spalanie/kia/ceed/iii/

[2]

https://www.autocentrum.pl/spalanie/kia/ceed/ii/

[3]

https://autokatalog.pl/spalanie/kia/ceed/iii

FAQ - Najczęstsze pytania

Najnowsza Kia Ceed III generacji, zwłaszcza w wersji Plug-in Hybrid (przy regularnym ładowaniu) lub z silnikiem Diesla 1.6 CRDi, oferuje najniższe spalanie. Benzynowe 1.0 i 1.5 T-GDI również są bardzo ekonomiczne w codziennej eksploatacji.

Kia Ceed III z silnikiem 1.5 T-GDI (160 KM) spala średnio od 5,4 do 7,5 l/100 km. W cyklu mieszanym użytkownicy raportują wyniki rzędu 6,5-7 l/100 km, co jest dobrym rezultatem dla tej mocy i dynamiki.

Po rozładowaniu baterii na trasie, spalanie hybrydy Plug-in 1.6 GDI (141 KM) wzrasta do około 7 l/100 km. Niskie zużycie (2,8-4,3 l/100 km) jest możliwe przy regularnym ładowaniu i jeździe głównie w trybie elektrycznym.

Tak, silniki Diesla 1.6 CRDi (115/136 KM) w Kia Ceed III generacji nadal są bardzo ekonomicznym wyborem na długie trasy, ze spalaniem w granicach 4,5-5,9 l/100 km. Oferują niskie koszty paliwa i duży zasięg.

Oceń artykuł

Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline

Tagi

kia ceed spalaniekia ceed spalanie 1.5 t-gdikia ceed spalanie dieselkia ceed spalanie hybryda plug-in
Autor Józef Krupa
Józef Krupa
Jestem Józef Krupa, doświadczonym analitykiem branżowym z wieloletnim zaangażowaniem w świat muzyki. Od ponad dziesięciu lat piszę o różnych aspektach tego fascynującego tematu, od recenzji albumów po analizy trendów rynkowych. Moja specjalizacja obejmuje zarówno muzykę popularną, jak i mniej znane gatunki, co pozwala mi dostarczać szeroką perspektywę na aktualne zjawiska w branży. W mojej pracy stawiam na obiektywizm i rzetelność, starając się uprościć skomplikowane dane i dostarczyć czytelnikom jasnych informacji. Zawsze dążę do tego, aby moje teksty były aktualne, a przedstawiane w nich fakty dokładne i dobrze zweryfikowane. Moim celem jest nie tylko informowanie, ale również inspirowanie czytelników do odkrywania nowych dźwięków i artystów.

Napisz komentarz