Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Koniec Volkswagen Motorsport, koniec Polo GTI R5, koniec pięknej epoki

Napisane przez dnia 1 grudnia 2020

Marka Volkswagen łączy swoje siły, aby przejść do ery mobilnego elektrycznego. W ramach reorganizacji i dalszej koncentracji firmy, marka Volkswagen zaprzestanie działalności związanej ze sportami motorowymi. Pracownicy Volkswagen Motorsport GmbH zostaną zintegrowani z Volkswagen AG.

Marka Volkswagen jest na dobrej drodze, aby stać się wiodącym dostawcą zrównoważonej elektromobilności. W tym celu łączymy nasze mocne strony i zdecydowaliśmy o zaprzestaniu prowadzenia własnych sportów motorowych na rzecz marki Volkswagen. Pracownicy związani ze sportami motorowymi zostaną zintegrowani z Volkswagen AG. Dogłębna wiedza techniczna pracowników, a także wiedza zdobyta w ramach projektu ID.R pozostaną w firmie i pomogą nam opracować dalsze wydajne modele ID. Wyprowadź rodzinę na ulice ”- mówi Dr. Frank Welsch, członek zarządu ds. Rozwoju marki Volkswagen.

Zespół Volkswagen Motorsport GmbH odniósł znaczące sukcesy sportowe marki przez dziesięciolecia. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom za liczne zwycięstwa, tytuły i rekordy na całym świecie oraz ich osobiste zaangażowanie ”- powiedział Wilfried von Rath, Członek Zarządu marki Volkswagen, w uznaniu dla osiągnięć pracowników i dodał:„ Cieszymy się, że zdobędziemy zatrudnienie szczególnie w tych trudnych czasach i przedstawimy wszystkim pracownikom ofertę przejęcia ”.

Volkswagen Motorsport GmbH w Hanowerze zatrudnia 169 osób, które w najbliższych miesiącach zostaną zintegrowane z Volkswagen AG w Wolfsburgu.

W perspektywie długoterminowej zapewniona będzie dostawa części zamiennych do Polo GTI R5 i Golfa GTI TCR na tor wyścigowy. Produkcja klienta sportowego Polo GTI R5 przeznaczonego do rajdów zakończy się z końcem 2020 roku.

Volkswagen Motorsport może się pochwalić ponad pięćdziesięcioletnią historią sportów motorowych. Począwszy od rozkwitu Formuły V w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz sukcesów w Formule 3, Volkswagen był zaangażowany w pojazdy zbliżone do serii, takie jak Polo, Golf i Scirocco na torze, w rallycrossie i sportach rajdowych. Do największych sukcesów marki należą trzy zwycięstwa w Rajdzie Dakar w Race Touareg (2009-2011), cztery tytuły mistrzostw świata z Polo R WRC (2013-2016) oraz dwa tytuły TCR International z Golfem. GTI (2016, 2017) i trzy tytuły mistrzostw świata w rallycrossie z Polo (2017, 2018, 2020). Dzięki w pełni elektrycznemu ID.R, Volkswagen Motorsport z powodzeniem wdrożył przejście na mobilność elektryczną od 2018 roku