Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Motoradio24 – startujemy 8 czerwca 2020 roku, punktualnie o godzinie 18:00

Napisane przez dnia 7 czerwca 2020

Radio z pasją, szczególnie do motorsportu. Pierwszym gościem – Janusz Szerla, legenda polskich rajdów.

Po kilku intensywnych miesiącach przygotowań, radio tworzone przez kierowców dla kierowców, rozpocznie swoją działalność. Startujemy 8 czerwca 2020 roku, punktualnie o godzinie 18:00.

W założeniu Motoradio24 ma służyć wszystkim zmotoryzowanym Polakom. Będziemy informowali was o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie. Razem ze znamienitymi ekspertami poznacie zawiłości kodeksu ruchu drogowego, a we współpracy z naszym partnerem, firmą GO+, przedstawimy wam wizję motoryzacji przyszłości. A jest ona – to znaczy ta przyszłość – bardzo elektryzująca 🙂

W naszych programach znajdziecie również wiele interesujących informacji ze świata sportów motorowych. To właśnie zapach dobrze spalonej benzyny połączył redakcyjny zespół, od lat zafascynowany rywalizacją na odcinkach specjalnych oraz torach wyścigowych.

Startujemy jako medium internetowe, ale z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość, wierząc, że być może w najbliższych latach w tej kwestii wiele się zmieni. Póki co, możecie nas słuchać poprzez playera na naszej stronie internetowej (dostępnej również w wersji mobilnej), a także jako ulubioną stację poprzez dedykowaną urządzeniom mobilnym aplikacji TuneIn Radio (Android, iOS).

W naszym studio nie zabraknie oczywiście również znakomitych gości. Miło nam poinformować, że do inaugurującej działalność stacji Motoradio24 zaproszenie przyjął Janusz Szerla, legenda polskiego motorsportu.

Wielokrotny mistrz oraz wicemistrz Polski w rajdach i wyścigach. Fabryczny kierowca zespołów OBRSM oraz FSO Sport. Na odcinkach specjalnych zadebiutował w 1975 roku. Początek kariery to starty Polskim Fiatem 126p, później przesiadł się do FSO 1500, a końcowe lata spędził za kierownicą róznych wersji Poloneza (2000C, 1600, 1500 Turbo). Zaliczył trzy starty w rundach Rajdowych Mistrzostw Świata. Rywalizował również w Mistrzostwach Europy (23. rajdy). Na krajowym podwórku startował głównie w RSMP, ale w jego CV znaleźć można również sporadyczne występy w WSMP oraz w wyścigach górskich.

Po zakończeniu kariery czynnego zawodnika, Janusz Szerla zaangażował się w sport motorowy w charakterze sędziego. Brał udział w organizacji rajdów Krakowskiego oraz Polski, później przewodniczył podkomisji rajdowej przy GKSS PZM.

Na pierwszą, jak to w życiu bywa, wyjątkową audycję zapraszają dwa Marki: Handwerker oraz Wicher. Pamiętajcie – startujemy 8 czerwca, punktualnie o godzinie 18:00.