Aktualny utwór

Tytuł

Artysta


Znane szczegóły rajdu Cieszyńska Barbórka 2022 – start już piątek 18. listopada

Napisane przez dnia 16 listopada 2022

Na stronie ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka 2022 opublikowano mapy tegorocznej edycji imprezy. To moment, na który mocno czekali zawodnicy oraz kibice.

W sieci pojawiły się także nagrania odcinków specjalnych, co z całą pewnością pomoże fanom rajdów samochodowych w wyborze miejsc do obserwowania rywalizacji na żywo.

Odcinek specjalny ProfiPower prowadzi z Cisownicy do Lesznej Górnej. Kultowa próba ze zmiennym rytmem. Od płaskich, równych i bardzo szybkich fragmentów z dobrze wyprofilowanymi zakrętami, przez wspinaczkę wąskim i krętym lasem, po słynną hopkę i bardzo szybkie „spadania” na zniszczonej, zabrudzonej nawierzchni.

Po uzgodnieniu z partnerem rajdu, firmą Kratki, kolejna próba zmienia nazwę na OS Zbigniewa Cieślara w hołdzie dla mistrza Polski, wspaniałego kierowcy, pilota i przede wszystkim człowieka. To odcinek specjalny rozgrywany bliżej Skoczowa. To kolejna szybka, bardzo wymagająca i zróżnicowana próba, gdzie zawodnicy będą musieli pokazać pełnię swoich możliwości.

Nagranie OS Zbigniewa Cieślara
Nagranie OS ProfiPower
Link do map rajdu

108 załóg zgłoszonych do ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka

Impreza zadecyduje o losach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w poszczególnych klasach oraz klasyfikacji generalnej

ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka 2022 zakończy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022. Właśnie podczas klasyka rozgrywanego na południu Polski rozstrzygną się losy mistrzostwa w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach. Kto ma aktualnie największe szanse na triumf?

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Śląska prowadzi załoga Maciej Hawro / Wojciech Kolaczek. Mają oni przewagę w wysokości 13 punktów nad drugim Marcinem Pogorzelskim. Trzecie miejsce ze stratą 28 punktów zajmują Marcin Gluza z Kamilą Klaczańską. Tylko te trzy załogi mają szansę na tytuł. Do zdobycia w ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka 2022 jest bowiem aż 40 punktów. Te trzy załogi rozstrzygną również między sobą losy tytułów w klasie A2, gdzie Hawro i Kolaczek mają 3 punkty przewagi nad Pogorzelskim i 21 punktów przewagi nad Gluzą i Klaczańską.

W klasie A1 prowadzą Łukasz Mrozek i Marek Wolski. Sygnują się oni przewagą 6 punktów nad załogą Grzegorz Pasterak i Adam Gładysz oraz 32 punktów nad Michałem Szmidtem. W Pucharze Peugeota i Citroena o mistrzostwo walczy trzech kierowców – Dawid Wenta, Marcin Biernat i Adrian Michalak. W klasie RN1 szykujemy się na kapitalny pojedynek Aleksandra Kołodzieja i Kamila Kawalca. W RN3 losy tytułu rozstrzygną między sobą Rafał Wyderka, Łukasz Godula i Damian Boncela. W kategorii Classic niezwykle siebie znajdują się Michał Szerla, Waldemar Śliwka i Przemysław Kurek.

W żadnej z klas losy mistrzostwa nie są jeszcze rozstrzygnięte. To zwiastuje nam absolutnie kapitalną walkę w ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka 2022. Nawet przez moment nikt nie będzie mógł odpuścić, a to sprawia, że kibice będą oglądać w nadchodzący weekend prawdziwe rajdowe widowisko.

Harmonogram ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka 2022:
Piątek, 18 listopada:
19:00 – Ceremonia startu rajdu
Sobota, 19 listopada:
8:48 – OS1 Zbigniewa Cieślara 1 (7,27 km)
9:18 – OS2 ProfiPower 1 (8,33 km)
11:13 – Serwis A (Kaczyce, 30 minut)
12:01 – OS3 Zbigniewa Cieślara 2 (7,27 km)
12:31 – OS4 ProfiPower 2 (8,33 km)
14:26 – Serwis B (Kaczyce, 30 minut)
15:14 – OS5 Zbigniewa Cieślara 3 (7,27 km)
15:44 – OS6 ProfiPower 3 – Power Stage (8,33 km)
16:45 – Ceremonia mety